Beograd je posle Londona, Pariza, Beča i Budimpešte jedna od stanica ulične automobilske Gambol 3000 trke, u kojoj su vozači muzičke, filmske i televizijske zvezde, a automobili koje voze vrede i do milion dolara. Danas će autoputem Horgoš – Beograd tutnjati „konjica“ kakvu Srbija još nije videla. Na čelu će biti Bugati Vejron, Ferari Enco, Lamborgini Murćelago, a za njima još 120 najbržih i najskupljih automobila sveta. Učesnici će Gambol Relija proći kroz centralne gradske ulice i zaustaviti se ispred Starog dvora, gde će građani moći izbliza da pogledaju vozila. Pravila Gambol Relija su takva da se još uvek ne zna da li će neke od superzvezda, kao što je reper Snup Dog stići u Beograd. Imena takmičara čiji je dolazak već potvrđen malo su poznata u našoj, mnogo više u britanskoj i američkoj javnosti. Svi oni inspiraciju za učešće pronašli su u filmu Kenonbol ran iz sedamdesetih godina. Sa zvezdama stižu i svetski mediji: britanski Čenel 4, Trejvel Čenel, Ikstrim TV. Iz Beograda, skupoceni automobili avionima idu na Tajland, odnosno turističko ostrvo Puket, da bi poslednja etapa relija bila vožena u Sjedinjenim Državama, od Las Vegasa do čuvenog Rodeo drajva u Los Anđelesa.
Последњи коментари:Сви коментари (12) »
drakchica26. Мај 2006. 15:34
- ;D :'( :RnR: :/ 3:) v
nikolar26. Мај 2006. 15:29
[пиши овде] :'(
evo ti jos i jos
3:) 3:) 3:)
drakchica26. Мај 2006. 15:27
3:) 3:)
che26. Мај 2006. 08:13
2004. U poplavama koje su zahvatile Dominikansku Republiku i Haiti poginulo je najmanje 1.950 osoba, koje su većinom odnele bujice reka.
…И онда два смешећа смајлија на крају ..... шта рећи?
▼
Како бисте поставили Ваш коментар морате се учланити/пријавити на сајт.
1969. – У саобраћајној несрећи код Богошће надомак Сарајева погинуо је Радивој Кораћ, лидер репрезентације Југославије у кошарци и најбољи стрелац државе и Европе. И дан-данас је рекордер по броју кошева на утакмици Купа европских шампиона, али како је поред тог такмичења постојао и Куп победника купова, његовим именом названо је такмичење које је уведено као треће по снази. Успомена на Радивоја Кораћа брижљиво се чува. Сваке године се у Београду, у периоду кад је годишњица његове смрти, одржавају „Кораћеви дани“, које организује Кораћев матични клуб – ОКК Београд. 1892. – Српски научник Никола Тесла допутовао је из САД у једину посету Београду, где му је на железничкој станици приређен величанствен дочек. С министром просвете Андром Митровићем примљен је у аудијенцију код краља Александра Обреновића. Посетио је и Народни музеј и Велику школу, где је о свом раду говорио студентима и професорима, а са српским физичарем Ђорђем Станојевићем разговарао је о започетој градњи прве електричне централе у Београду. 1790. – У Новом Саду је отворена прва књижара, чији је власник, Емануел Јанковић, набављао у Прагу књиге најзначајнијих светских писаца – на немачком и француском језику. У својој штампарији у Новом Саду штампао је каталог књига, први те врсте код нас. 1924. – Америчко држављанство загарантовано је свим Индијанцима. 1946. – Након плебисцита спроведеног у Италији, народ се одлучио за републику уместо монархије.