У околини немачког града Нирнберга ускоро ће бити отворен нови истраживачко развојни центар у коме ће се развијати нове апликације отвореног кода. Многи аналитичари сматрају да је отварање тог Центра, који носи званичан назив Linux Business Campus Nuremberg, začetak svojevrsne „Linuksaške“ doline. Компаније које буду отвориле своја представништва у новом Центру у прва три месеца неће плаћати закупнину. Будућим станарима Центра ће велику помоћ у њиховом раду пружити истраживачи са оближњег Универзитета Фридрих-Александар, као и представници организације Cluster Initiative, чији оснивач је влада немачке савезне државе Баварске у којој се Нирнберг налази. У околини су смештене и компаније чланови групе Linux Society које ће размењивати искуства са компанијама смештеним у новом Центру или са њима сарађивати на будућим пројектима. Довољно је поменути компанију SuSE Linux AG čије седиште је у Нирнбергу, затим лабораторију компаније Lucent Technologies која се налази у околини Нирнберга или Фраунхоферов Институт за интегрисана кола, чији истраживачи су изумели MP3 технологију, а који се налази у оближњем Ерлангену, да би се схватило какве се могућности пружају будућим становницима Линуксашке долине. Компанијама које буду смештене у Центру на располагању ће стајати „тренери“ чији савети ће бити бесплатни. Ради се о искусним ИТ професионалцима, специјализованим за различите области информационих технологија. „Тренери“ ће помагати компанијама у успостављању пословних контаката, помагати у развоју нових технологија и пословних модела и развијати тржишну стратегију за нове производе. У Центру тренутно ради 13 „тренера“, међу којима се налази неколико бивших руководилаца компаније SuSE Linux, као нпр. Јирген Гек, некадашњи главни технолошки руководилац те компаније или Ричард Зајбт, некадашњи члан Управног одбора компаније. Међу „тренерима“ се налазе и Дирк Хага, извршни руководилац компаније Ред Хат и Крис Шлагер директор Истраживачког центра за оперативне системе немачке подружнице компаније Advanced Micro Devices (AMD). Годишња чланарина у Центру износи 100 евра за појединце, 500 евра за институте и 1000 евра за компаније.
Последњи коментари:Сви коментари (7) »
nikolar13. Окт. 2006. 12:18
1812. – Британске и индијанске снаге предвођене сер Ајзаком Броком (Isaac Brock) поразиле су Американце у бици код Queenstown Heights-а, у Онтарију. Енглеска победа успешно је окончала сваки даљи покушај Американаца да уђу у Канаду.
che12. Окт. 2006. 15:38
act now! – I say …
koya12. Окт. 2006. 15:35
;D ;D ;D ;D ;D ;D
che12. Окт. 2006. 00:20
Kolko ar placa u dolini?
▼
Како бисте поставили Ваш коментар морате се учланити/пријавити на сајт.
Pa kad su Veliki Blek i Komandant Mark bili zauzeti u to vreme…inace videli bi kanadjani…danas ne bi imali kockaste tockove i terensa i filipa…i Sadam je nikad ne bi osvojio